Na czym i ile zarabia Lewandowski? Źródła dochodu Lewandowskiego

Robert Lewandowski to bez wątpienia najbardziej rozpoznawalny polski piłkarz na świecie. Jego talent sprawił, że gra nie tylko w reprezentacji Polski, ale również w znanym hiszpańskim klubie FC Barcelona. Dzięki temu jego zarobki mogą przyprawić o zawrót głowy zwykłego człowieka, a źródeł dochodu Lewandowskiego jest więcej. Na czym jeszcze zarabia Lewandowski?

Ile Lewandowski zarabia na grze w piłkę nożną?

Zapewne wiele osób śledzących kariery polskich sportowców zastanawia się, ile zarabia Robert Lewandowski. Otóż nasz czołowy piłkarz grając w piłkę nożną, zarabia imponujące sumy. W swoim obecnym klubie, FC Barcelona, jego roczne zarobki wynoszą około 24 milionów euro brutto, co daje miesięczną pensję w wysokości 2 milionów euro. W jego poprzednim klubie, Bayernie Monachium, Lewandowski mógł liczyć na kwotę przewyższającą 20 milionów euro za sezon, a nawet 23 miliony euro, co pokazuje, jak wysoko cenieni są topowi piłkarze na świecie.

Zarobki pochodzące z umów sponsorskich

Robert Lewandowski to nie tylko utalentowany piłkarz, ale również sprawny biznesmen.Świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że kariera piłkarska nie trwa wiecznie, więc zawczasu zaczął inwestować, a także współpracować z wieloma markami rozpoznawalnymi na całym świecie. Niezwykle intratne umowy sponsorskie zawarł z firmą Nike, która sponsoruje jego wyposażenie sportowe. Ponadto do 2018 roku był on twarzą marki Gillette, która należy do grupy kapitałowej Procter & Gamble. Kolejne marki, z którymi może kojarzyć się nam twarz polskiego piłkarza to Head&Shoulders, Panasonic, T-Mobile i Coca-Cola. Ponadto reklamował także napoje Oshee Polska, był ambasadorem marki 4F, a do tego współpracował z producentem odzieży formalnej i wizytowej Vistula. Przez siedem lat współpracował z marką Huawei, reklamując ich telefony.

Szacuje się, że zarobki pochodzące z różnego rodzaju reklam przynoszą Robertowi Lewandowskiemu od 8 do 10 milionów dolarów rocznie.

Inne źródła dochodów Roberta Lewandowskiego

Jak już wspominaliśmy, sport, umowy sponsorskie oraz udział w reklamach, to nie wszystko, bo Lewandowski ma także głowę do interesów i sporo inwestuje. Jednym z obszarów, w który postawił ulokować część swoich zasobów, jest branża e-commerce i serwisy internetowe, gdyż jest udziałowcem spółki Protos Venture Capital. Ponadto w jego rękach znajduje się agencja Stor9, zajmująca się komunikacją marketingową. Jakby tego było mało, to nasz najlepszy piłkarz jest udziałowcem serwisów internetowych (porticos.com, lokalnyrolnik.pl) oraz właścicielem marki RL9 Pro. Wśród innych inwestycji można wymienić także producenta i wydawcę gier komputerowych Movie Games, aplikację Less, firmę Bio-lider a także restaurację Nine’s, która znajduje się w XIX-wiecznej zabytkowej warzelni na terenie Browarów Warszawskich.

Jak widać, Robert Lewandowski nie tylko wie, jak grać w piłkę, ale zna się również na interesach. Wiedzieliście, w jak wiele rzeczy inwestuje gwiazda piłki nożnej, czy jesteście zaskoczeni? Podzielcie się swoimi odczuciami w komentarzu.