Ile zarabia Lewandowski? Lista najbogatszych piłkarzy na świecie

Piłka nożna to nie tylko sport wywołujący duże emocje. To również biznes. I jak przystało na biznes o takim rozmachu, są tu do zarobienia nieraz ogromne pieniądze. Coś o tym wiedzą największe piłkarskie gwiazdy, które inkasują potężne sumy. Jak w zestawieniu najbogatszych prezentuje się największa polska gwiazda, Robert Lewandowski?

Ile zarabia Robert Lewandowski?

Głównym źródłem zarobków Roberta Lewandowskiego jest oczywiście gra dla Bayernu Monachium. Na mocy kontraktu obowiązującego od 2017 roku otrzymuje on wynagrodzenie w wysokości 15 mln euro rocznie. Ale to nie jedyne dochody polskiej gwiazdy piłki nożnej. Lewy bierze też udział w licznych kampaniach reklamowych. Za pojedynczą może zainkasować nawet 2 mln zł. Oprócz tego prowadzi kilka różnych biznesów, które również generują zyski.

To wszystko sprawia, że miesięczne zarobki Lewandowskiego to około 5,6 mln zł. W sumie w 2019 roku wzbogacił się o około 66 mln zł. Jego majątek jest na chwilę obecną szacowany na ponad 335 mln zł, ale należy pamiętać, że stale się powiększa. W końcu Lewy zarabia 91 tys. zł dziennie.

Na dodatek w przyszłym roku prawdopodobnie zarobi jeszcze więcej, ponieważ właśnie podpisał nowy kontrakt z Bayernem. Jak donosi „Bild”, zarobki Lewandowskiego będą teraz o 5 mln euro wyższe, co oznacza, że będzie inkasował 20 mln euro rocznie.

Którzy piłkarze zarabiają najwięcej?

Co ciekawe, Robert Lewandowski ze swoim olbrzymim majątkiem nie zdołał zmieścić się nawet w pierwszej dwudziestce najlepiej zarabiających piłkarzy. Kto więc się w niej znajduje? Jacy piłkarze są obecnie najlepiej opłacani?

W sezonie 2018/2019 niepodzielnie rządzi Leo Messi. Zarobki Argentyńczyka wyniosły 130 mln euro. Większa część tej sumy, czyli 86,9 mln euro brutto, to wpływy wynikające z kontraktu z Barceloną. Oprócz tego dochodzą jeszcze oczywiście pieniądze z kontraktów reklamowych.

Drugie miejsce należy do Cristiano Ronaldo, portugalskiej gwiazdy Juventusu. CR7 zarobił 113 mln euro. Jedynie 57,5 mln z tej sumy pochodzi z pensji. Na podium znalazł się jeszcze Neymar. Brazylijczyk grający dla Paris Saint-Germain zainkasował w tym sezonie 91,5 mln euro.

Wśród najbogatszych znajduje się też Antoine Griezmann, napastnik FC Barcelony, który zarobił 44 mln euro. Następny na liście jest Gareth Bale, występujący w barwach największego rywala Barcy. Walijska gwiazda Realu Madryt zarabia 40,2 mln euro.

W zestawieniu najbogatszych znalazło się miejsce również dla Andrésa Iniesty. Hiszpan grający dla japońskiego Vissel Kobe zarabia 33 mln euro. Natomiast zarobki Chilijczyka Alexisa Sáncheza, napastnika Interu Mediolan, wynoszą 30,7 mln euro. Jedynie minimalnie mniej, bo 30 mln euro, zarabia Philippe Coutinho, brazylijski pomocnik Bayernu Monachium, a zatem klubowy kolega Roberta Lewandowskiego. Jak widać, nasz Robert, mimo swoich sportowych sukcesów, nawet w swoim klubie nie jest najlepiej opłacaną gwiazdą.

Następny na liście uplasował się Ezequiel Lavezzi, Argentyńczyk grający a ataku dla Hebei China Fortune, z zarobkami na poziomie 28,3 mln euro. Pierwszą dziesiątkę największych bogaczy w świecie piłki nożnej zamyka napastnik Barcelony, Urugwajczyk Luis Suárez, na którego konto wpłynęło 28 mln euro.