Jak zarabiać na promocjach bankowych?

O tym, że banki organizują różnego rodzaju promocje, wie większość z nas, jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że korzystając z nich, można zgarnąć naprawdę spore pieniądze. Współpraca z bankami można zresztą nie tylko szansa na zarobek, ale również wygranie różnego rodzaju nagród. Dlaczego instytucje są skłonne płacić klientom np. za założenie konta? Kto może korzystać z bankowych promocji i dlaczego? Jak czerpać korzyści z promocji bankowych, dowiecie się z naszego artykułu.

Co warto wiedzieć o promocjach bankowych?

Trzeba przyznać, że wielu osobom, gdy słyszą o bankowych promocjach, włącza się w głowie ostrzegawcza lampka. Zdajemy sobie w końcu sprawę z tego, że banki to instytucje nastawione bezpośrednio na zysk, dlatego nieufnie podchodzimy do deklaracji, że to my możemy tym razem zyskać. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu od dłuższego czasu, chociażby oprocentowanie kont oszczędnościowych czy lokat jest tak niskie, że znacznie przebija je inflacja. Tym bardziej warto zainteresować się sposobami, na to, by bez większego trudu zarobić nawet kilkaset złotych.

Promocje bankowe dotyczą najczęściej kont osobistych, firmowych lub lokat. Zyskać można na nich np. poprzez otrzymanie nagrody pieniężnej lub tzw. moneyback. Zdarza się również, że banki oferują bilety do kina, gadżety elektroniczne, lub vouchery na zakupy. Pojawiają się promocje, w których można zgarnąć bony na zakupy do popularnych sklepów, takich jak np. Biedronka lub też nieco bardziej luksusowych, jak drogerie Douglas. Atrakcyjne oferty można śledzić na stronach banków lub w serwisach zajmujących się tą tematyką, między innymi promocje bankowe ze zgarnijpremie.pl to szansa na zarobek w łatwy sposób.

Jak zarabiać na promocjach bankowych?

Przede wszystkim, tak jak wspomnieliśmy pod koniec poprzedniego akapitu, warto śledzić zarówno strony banków, jak i witryny skupiające się wokół tematyki bankowej oraz aktualnych promocji związanych z bankowością. Jeśli nigdy wcześniej nie korzystaliśmy z żadnej tego typu promocji, warto wybrać taką, której warunki będą dla nas proste do spełnienia, a jednocześnie nagroda odpowie na nasze oczekiwania. Przykładem mogą być premie za samo założenie konta w danym banku lub moneyback za dokonywanie transakcji płatniczych kartą.

Niezwykle istotną kwestią jest dokładne sprawdzenie wszystkich warunków danej promocji i upewnienie się, że jesteśmy w stanie je spełnić. Bardzo często banki kierują swoje promocje wyłącznie do nowych klientów, określając przy tym okres karencji, czyli czasu, jaki musi minąć od zamknięcia konta w banku, aby móc zostać potraktowanym jako nowy klient. Kwestia dotrzymywania terminów jest istotna również w kontekście wykorzystywania otrzymanych nagród. O ile nagrody w formie pieniężnej mogą po prostu zasilić nasze konto, o tyle bony i vouchery zazwyczaj mają ograniczony termin ważności.

Promocje bankowe – na co uważać?

Nie jest niczym odkrywczym stwierdzenie, że banki mają ukryty cel w organizacji różnego rodzaju promocji. Zazwyczaj chodzi o przyciągnięcie nowych klientów, niejednokrotnie są to także działania marketingowe prowadzone we współpracy z konkretnymi markami. Zdarza się, że po upływie promocji, warunki oraz koszty związane z prowadzeniem danego konta nie są na tyle atrakcyjne, abyśmy chcieli w dalszym ciągu z niego korzystać. Należy w takim wypadku dokładnie przeczytać regulamin i sprawdzić, jak długo będziemy musieli korzystać z konta, a także czy nie ma tam jakichś dodatkowych zapisów, które mogłyby być niekorzystne z naszego punktu widzenia.

Dobry pomysłem jest też prowadzenie zapisków dotyczących konkretnych promocji, z których aktualnie korzystamy i warunków, jakie należy spełnić, aby się w tym nie zagubić. Osoby doświadczone wyszukują różne promocje na bieżąco i może zdarzyć się, że jednocześnie będą operowały kilkoma kontami osobistymi oraz kartami płatniczymi. W takiej sytuacji trzeba naprawdę pilnować, którą z nich użyć w danej sytuacji, lub ile razy w miesiącu należy dokonać przy jej pomocy transakcji. Pominięcie chociaż jednego z warunków skutkuje zazwyczaj nieprzyznaniem nagrody.