Domowe sposoby na łupież, co pomaga?

https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/osoba-kobieta-rozmyty-na-stojaco-3974103/

Domowe sposoby na łupież, co pomaga?

Nie możesz sobie poradzić z uporczywym łupieżem? Zastanawiasz, czy istnieją jakieś domowe sposoby, aby pozbyć się nieprzyjemnego swędzenia głowy? Być może się zdziwisz, jednak wiele składników wspomagających walkę z tą dolegliwością znajdziesz w swojej kuchni. Podpowiemy Ci, co pomaga na łupież.

Cytryna — domowy sposób na łupież

Łupież to tak naprawdę łuszczący się naskórek skóry głowy. Może być spowodowany m.in. zmianami hormonalnymi, nieprawidłową pielęgnacją włosów czy też rozwojem drożdżaków na skórze głowy. To dosyć powszechny problem, dlatego bardzo wiele osób szuka sprawdzonych metod na pozbycie się łupieżu. Oprócz szamponów przeciwłupieżowych warto także przetestować domowe sposoby. Jednym z nich jest przygotowanie wcierki z cytryny. Wyciśnij sok z połówki owocu i wetrzyj go w skórę głowy opuszkami palców. Odczekaj 15 minut, a następnie umyj włosy.

Ocet jabłkowy w walce z łupieżem

Jeśli masz problem z łupieżem i przetłuszczającymi się włosami, dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie płukanki z octu. Ocet jako domowy sposób na łupież pozwala zadbać nie tylko o skórę głowy, ale również o włosy, nadając im połysk. Szczególnie polecany jest ocet jabłkowy, który ma mniej intensywny zapach niż ocet spirytusowy. Zawiera on sporo witaminy E, co czyni z niego silny antyoksydant. Wykazuje również działanie grzybobójcze, które jest kluczowe w walce z tą dolegliwością.

Jak przygotować płukankę z octu jabłkowego? Zagotuj szklankę wody i wlej do niej dwie łyżki octu. Poczekaj, aż roztwór wystygnie, a następnie przepłucz nim włosy. Taką płukankę można stosować 2 razy w tygodniu.

Łupież – pomocna soda oczyszczona

Kolejnym domowym sposobem na łupież jest soda oczyszczona, którą można stosować w formie peelingu. Zmieszaj łyżkę sody z łyżką octu jabłkowego, a następnie nałóż powstałą masę na skórę głowy. Dokładnie wmasuj preparat i pozostaw go we włosach przez ok. 5 minut. Spłucz peeling z sody wodą. Taki zabieg można stosować maksymalnie 2 razy w miesiącu. Soda skutecznie usuwa łupież tłusty.

Jajko dla zdrowej skóry głowy

Jakie jeszcze domowe sposoby na łupież są skuteczne? Warto wypróbować maseczkę z jajka. Oddziel żółtko od białka. Ubij białko i dodaj do niego żółtko. Dokładnie połącz składniki. Teraz nałóż maseczkę na czystą skórę głowy i trzymaj na włosach przez pół godziny. Następnie spłucz jajko ze skóry.

Domowy sposób na łupież – olejek rycynowy

W walce z łuszczącym się naskórkiem skóry głowy sprawdza się również olejek rycynowy. Możesz dodać go do odżywki lub rozgrzać w dłoniach i wetrzeć w skórę głowy. Olejek rycynowy świetnie nawilża przesuszoną skórę i łagodzi swędzenie. Wykazuje także działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Stanowi źródło witaminy E i kwasów tłuszczowych omega-6. Zatem warto wypróbować ten domowy sposób na łupież.

Stosowanie domowych sposobów na łupież jest przede wszystkim znacznie tańsze od popularnych preparatów dostępnych w drogeriach. Naturalne metody zwalczania tej dolegliwości mogą być tak samo skutecznie, jak szampony przeciwłupieżowe.