Jakie są domowe sposoby na kurzajki?

Kurzajki to zmiany skórne, które przybierają formę niewielkich brodawek najczęściej pojawiających się na dłoniach i stopach. Jak usunąć je domowym sposobem? Czy istnieją skuteczne domowe sposoby na kurzajki? Poznaj parę z nich i pozbądź się na zawsze tych nieestetycznych brodawek.

Olejek z drzewa herbacianego na kurzajki

Jednym ze skutecznych domowych sposobów na kurzajki jest zastosowanie olejku z drzewa herbacianego. Wystarczy nanieść olejek bezpośrednio na brodawki i odczekać, aż preparat całkowicie się wchłonie. Najlepiej stosować olejek 2-3 razy w ciągu doby do momentu zniknięcia zmian skórnych. Ten domowy sposób na kurzajki zawdzięcza swoje działanie zawartości substancji bakteriobójczych takich jak alfa-terpinen i terpinolen, które hamują rozwój wirusa brodawczaka ludzkiego HPV odpowiedzialnego za powstawanie tych zmian na skórze.

Okład z czosnku na zmiany skórne

Chcesz wiedzieć, co na kurzajki z domowych sposobów pomoże Ci się ich pozbyć? Świetnie na te małe brodawki działa również czosnek. Przeciśnij przez praskę ząbek czosnku i umieść na brodawce. Następnie owiń to miejsce plastrem lub jałowym opatrunkiem. Taki okład trzymaj na skórze przez ok. 15-20 minut. Aby uzyskać zadowalające efekty, stosuj okład z czosnku 2-3 razy dziennie.

Preparat z octu jabłkowego domowym sposobem na kurzajki

Kiedy zastanawiasz się, jak usunąć brodawki domowym sposobem, warto rozważyć zastosowanie roztworu z octu jabłkowego. Jak przygotować taki preparat? Połącz 2 krople wody z kroplą octu jabłkowego i kroplą olejku z drzewa herbacianego. Nałóż na kurzajkę i owiń bandażem. Taki okład trzymaj na skórze przez ok. 5-6 godzin, a następnie wymień na nowy. Ocet jabłkowy posiada działanie przeciwbakteryjne, a w połączeniu z olejkiem herbacianym pozwala jeszcze szybciej uporać się z nieestetycznymi zmianami skórnymi.

Kurzajki – pomocny glistnik, czyli jaskółcze ziele

Jeśli szukasz domowego sposobu na kurzajki na stopie, możesz wypróbować glistnik. Ta roślina jest bardzo popularnym zielem łąkowym, które posiada żółto-zielone kwiaty. Wystarczy przełamać łodygę świeżo zebranej rośliny i nanieść na brodawkę wypływający z niej sok. Ze względu na zawartość w glistniku silnych związków najlepiej stosować go punktowo w miejscach, gdzie skóra jest twardsza. Jaskółcze ziele wykazuje właściwości antybakteryjne i przeciwwirusowe, dzięki temu stanowi skuteczny sposób na pozbycie się brodawek.

Domowy sposób na kurzajki, czyli mniszek lekarski

Kolejnym domowym sposobem na kurzajki jest wykorzystanie wyciągu z mniszka lekarskiego, czyli tzw. mlecza. Podobnie jak glistnik, mniszek lekarski często można spotkać na przydrożnych łąkach. Przełam łodygę i wyciśnij z niej sok bezpośrednio na kurzajkę. Teraz owiń to miejsce bandażem. Czynność tę powtarzaj najlepiej 2-3 razy dziennie.

Stosowanie domowych sposobów na kurzajki wymaga cierpliwości, jednak przy regularnym stosowaniu naturalnych preparatów z dużym sukcesem można szybko pozbyć się tych zmian skórnych.