Ile kosztuje Netflix? Z jakich internetowych wypożyczalni filmów warto korzystać?

Netflix to już właściwie standard wśród młodych ludzi, którzy chcą mieć stały dostęp do ulubionych seriali i filmów. Niektórzy decydują się nawet na współdzielenie konta, żeby w atrakcyjnej cenie móc oglądać najnowsze produkcje. Netflix ma bowiem bogatą ofertę programów, filmów i seriali. Jest on niekwestionowanym liderem w tej branży, a czy są jakieś alternatywy? Z jakich jeszcze internetowych wypożyczalni warto korzystać?

Netflix – ile kosztuje?

Netflix to internetowa wypożyczalnia, która w Polsce obecna jest od 2016 roku. Wcześniej udostępniała ona filmy w sposób tradycyjny w USA, na nośnikach typu DVD i Blu-ray. Aktualnie Netflix dostępny jest niemal na całym świecie. Wyjątkami są takie kraje jak Korea Północna, Syria, Chiny i region Krym.

Netflix ma w ofercie 3 rodzaje abonamentów. Najtańszy, czyli Podstawowy kosztuje 34 zł miesięcznie. W tej cenie dostępna jest jakość SD, a filmy oglądać jednocześnie można na 1 ekranie. Drugi to abonament Standard za 43 zł. W ramach tego pakietu możliwe jest odtwarzanie produkcji w jakości HD i na 2 ekranach jednocześnie. Najdroższy jest Premium za 52 zł miesięcznie. W nim zagwarantowana jest jakość 4K i oglądanie filmów na 4 ekranach w tym samym czasie. Jest on bardzo popularny wśród znajomych, którzy decydują się na współdzielenie konta i ponoszenie kosztów razem.

Netflix – co ma w ofercie?

Netflix ma w ofercie kilka tysięcy seriali, filmów i programów z całego świata. Taka różnorodność sprawia, że właściwie każdy znajdzie na platformie coś dla siebie. Na Netflixie obejrzeć można popularne i kultowe już filmy, jak i oryginalne produkcje tej wypożyczalni. Nie brakuje również filmów dla dzieci. Wiele osób zakłada Netflixa tylko po to, by obejrzeć takie produkcje jak „Stranger Things”, „House of Cards”, „Dom z papieru”, „Narcos” czy „Orange is the new black”.

Platforma VOD player.pl

Nie tylko Netflix umożliwia oglądanie filmów i seriali w internecie. Filmy online wypożyczysz na popularnym www.player.pl (platforma VOD), który należy do Grupy TVN. W ramach tej platformy dostępnych jest wiele pakietów, które można dopasować do potrzeb zróżnicowanych użytkowników.

Abonament Start kosztuje zaledwie 10 zł, a dzięki niemu zyskuje się dostęp do biblioteki seriali i programów TVN, a także do kanałów na żywo TVN, TVN7 i TTV. W prezencie dodawane są jeszcze audiobooki. Decydując się na ten pakiet, nie trzeba od razu wiązać się umową długoterminową, co jest ogromną zaletą tej platformy.

HBO GO – dlaczego warto?

HBO GO to wypożyczalnia, która działa na podobnej zasadzie co Netflix. Filmy i seriale są jednak udostępniane wyłącznie na terenie Unii Europejskiej. Korzystanie z tego serwisu jest jednak tańsze niż u konkurenta. Można skorzystać z 7-dniowego okresu próbnego za darmo, a potem zdecydować się na abonament w wysokości 24,90 zł miesięcznie. W HBO GO jest ciekawa oferta, która w większości nie pokrywa się z Netflixem. Można obejrzeć tam takie seriale jak „Wataha”, „Opowieść podręcznej”, „Ślepnąc od świateł”, „Grę o tron” czy „Wielkie kłamstewka”. Ponadto nie brakuje również nowych filmów, które niedawno dostępne były w kinach.