Jak wybrać, sprawdzić firmę transportową?

Zaczynając współpracę z firmą transportową, mamy nadzieję, że wszystkie nasze towary będą docierać w określone miejsce na czas i bez większych komplikacji, niestety nie zawsze się to udaje… Dlatego, zanim zaczniemy współpracę z konkretną firmą, warto się jej nieco przyjrzeć. Podpowiadamy, jak sprawdzić firmę transportową? Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiej firmy?

Wiarygodność firmy transportowej

Może to zabrzmieć banalnie, ale poszukiwania powinniśmy zacząć od określenia swoich potrzeb. Zastanowić się nad tym, jakie towary i gdzie chcemy przewozić, a także czy zależy nam jedynie na transporcie krajowym, czy również międzynarodowym. Dopiero gdy to ustalimy, możemy przystąpić do poszukiwania firmy transportowej.

Na początek warto zbadać wiarygodność takiej firmy, czyli sprawdzić, czy figuruje ona w rejestrze przedsiębiorców. Należy również zwrócić uwagę na posiadane certyfikaty i licencje, które są niezbędne w branży transportowo-logistycznej. A co dalej?

Firma transportowa z doświadczeniem

Naszą uwagę powinna zwrócić przede wszystkim firma transportowa z wieloletnim doświadczeniem (fracht.pl), która da nam gwarancję współpracy z prawdziwymi profesjonalistami. Jeśli firma transportowa utrzymuje się na rynku wiele lat, możemy mieć pewność, że tworzą ją ludzie godni zaufania, którzy rzetelnie wykonują swoje obowiązki. Ponadto firmy z wieloletnim stażem dobrze znają warunki panujące na rynku i mają wypracowane najskuteczniejsze metody działania, dzięki czemu ich usługi wykonywane są sprawnie, szybko i starannie. W przeciwnym razie nie utrzymałyby się tak długo na rynku.

Jaką flotą dysponuje firma transportowa?

Nowoczesna i niezawodna flota to gwarancja udanej współpracy z firmą transportową. Dlatego, należy sprawdzić, jakimi pojazdami dysponuje wybrana przez nas firma, czy ciągniki spełniają restrykcyjne normy emisji spalin, jaką mają ładowność, a także jaki jest średni wiek pojazdów? Warto również dopytać o to, co znajduje się w kabinach samochodowych – na przykład komputery pokładowe czy skanery dokumentów, które znacznie ułatwiają i przyspieszają cały proces. Jeżeli zamierzamy przewozić ładunki niebezpieczne, powinniśmy również sprawdzić, czy pojazdy są wyposażone w wymagany przez konwencję ADR sprzęt.

Dobra firma transportowa – opinie

Wybierając firmę transportową, nie można również zapomnieć o sprawdzeniu opinii. Czasem w naprawdę dobrej firmie, pracują ludzie, z którymi ciężko się porozumieć, co znacznie może utrudnić współpracę. A o takich informacjach możemy dowiedzieć się tylko od ludzi, którzy korzystali już z usług danej firmy transportowej. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto zerknąć na opinie w internecie, a także zapytać o zdanie znajomych z branży.

Warto również spotkać się osobiście z przedstawicielem danej firmy, aby zobaczyć, czy jesteśmy w stanie się z nim dogadać, jakim jest człowiekiem i czy chcemy z kimś takim współpracować. Dzięki temu możemy też sprawdzić, jak bardzo angażuje się on w swoją pracę i jaki ma stosunek do wykonywanych usług.